Conviction C. Michaels l Consolation Duet tom II – recenzja premierowa

Pozwolę sobie być dziś wyjątkowo nieobiektywna i zanim na dobre rozpocznę swoje nieco jednostronne jak mniemam rozważania powiem krótko UWIELBIAM Conviction, nowość od Wydawnictwa Szósty Zmysł , całą sobą. Przygotuj się więc na typowo bezkrytyczne i pełne miłości spojrzenie na słowa. Zyskałam Twoją uwagę, tym może nazbyt śmiałym spostrzeżeniem? Posłuchaj więc …

bo to było jak miłość od pierwszego wejrzenia

od pierwszego do ostatniego słowa,  czułam przyjemne ciepło i radość,

że 1znów, śmiało taksując wzrokiem słowa

stałam się częścią historii Lee i Liama 

IMG_20171205_085331060

Możecie uznać to, za nieco przesadne rozumowanie, możecie  uznać mnie za słabą, zbyt bezkrytyczna i marną recenzentkę. Cóż, możecie, ale .. czytając kolejną odsłonę historii Lee i Liama czułam się tak jakbym znów była w domu, wśród przyjaciół. To kolejna romantyczna historia,  jednak jakby bardziej prawdziwa.  Wybaczcie, być może niezbyt wyrafinowane słowa bowiem ciężko intensywność pewnych emocji ująć w słowach. Intensywność emocji  i pewna doza wzruszenia towarzyszyła mi bowiem od pierwszego do ostatniego słowa.

IMG_20171205_085114128

Corinnie Michales znów nie zawodzi zabierając Czytelnika w podróż pełną emocji i wzruszeń. Otula słowami wprowadzając nas w nieco chaotyczny, trudny świat codzienności,  trudnych decyzji  w  walce o prawdziwą miłość, niełatwych zdarzeń ale zarazem pięknych i cudownych chwil.

IMG_20171205_085225745

 to historia o wierze w lepsze życie.

to piękno drugich szans

 wiara w to, że  zasługuje się na  miłość

 

 wszystko po to by

bez względu na wszystko, na przeszłość

dać sobie kolejną szanse

  dać swemu sercu ponownie nadzieje.

 

Conviction jest jak prawda, jedna wielka…. cudowna  i niesamowicie silną emocją To historia,  nie sielankowej miłości, ale tej,  o którą się walczy, która  zmaga się z często niesprzyjającą rzeczywistością   i wszystkimi jej trudami, ale mimo wszystko … przetrwa. Bo są w naszym życiu, podobnie jak w historii Lee i Liama przeróżne zdarzenia, czasem trudne, czasem takie, które mogą zmienić wszystko i sprawić, że nasz z pozoru idealny świat zadrży w posadach. Są też w  naszym życiu chwile, które zmuszają Nas do postawienia gdzieś na końcu  zdania znaku  zapytania – to wszystko także ukryły nowej powieści zdania.  Uważam, że  Conviction choć z pozoru to tylko, kolejna romantyczna historia o rzekomym pięknie miłości, która wszystko zmienia, jest książką naprawdę wartą przeczytania. Nie jest ona bowiem, tylko kolejnym romansem usytuowanym w nierealnym świecie, w tych słowach…  w tej historii, ukryła się  prawda. Ta piękna historia to emocja  i prawda, którą odnajdziecie jeżeli zechcecie choć na moment zanurzyć się w tym świecie.

IMG_20171205_085304217

 Kolejna część historii Liama i Lee, to  piękne i  zarazem trudne zdarzenia, opowiedziane w taki sposób, że Conviction to naprawdę niesamowita historia warta przeczytania. Czytelnicza ciekawość, pięknie układające się słowa… to historia, która może umilić zimowe wieczory, to idealny kompan relaksu. Sięgnij by poczuć emocje, na nowo poczuć w swoim  sercu wzruszenie i miłość… nadzieje.

 

Odważycie się na zatracenie w tym emocjonalnym świecie?Dodaj komentarz


  • Facebook